MÜZİK VE ANONS SİSTEMLERİ

 
 

"
  Müzik ve anons dendiğinde ilk akla gelen şey genellikle acil anons sistemidir. Toplu yaşam alanlarında yangın, deprem, su baskını, gaz kaçağı veya diğer olumsuz durumlar gibi herhangi bir tehlike anında uyarmaya yarar. Müzik ve anons sistemleri hastane, otel, fabrika, okul, kamu binaları, sinema, tiyatro, kafe ve restoran, konferans salonları, cami, olimpik yüzme havuzları, iş merkezi, alışveriş merkezi, nikah salonu, düğün salonu, sosyal tesisler, kültür merkezi gibi yüksek kapasiteli mekanlar için gereksinim halindedir.  
  Seslendirme ve Anons Sistemlerinde yayının yapılabilmesi için öncelikle yayının yapılacağı yerlerin özelliği ve büyüklüğü tespit edilir. Bu tespitten sonra ihtiyaca en uygun ses sistemleri belirlenir ve montajı yapılır. Seslendirme, anons ve müzik yayınının istenilen alanlarda duyulmasını sağlayan hoparlörler, elektrik direklerine, bina dış cephelerine ya da iç duvara monte edilir. Ses ve müzik yayınını iletmek üzere uygun ses amplifikatörleri kurulur. Hoparlörler ile amplifikatörlerin birbirleri ile bağlantısı kablolu veya kablosuz olabilir.
 
 
   
   

Müzik ve anons sistemlerinde önemli olan ses kalitesinin bozulmadan taşınarak, dinleyiciye iletilmesidir. Müşteri talepleri doğrultusunda sistem bölgelere ayrılarak, farklı bölgelere farklı müzik yayını yapılabilmektedir.  Ses kontrol üniteleri (amfilikatör) ile ses yükseltme, dağıtma, müzik yayını (tercihli) ve mikrofon özelliği ile anons işlemleri gerçekleştirilmektedir.

 

 

© 2018 SECURE TEKNOLOJİ VE BİLİŞİM HİZMETLERİ. - Elektrik , Elektronik Güvenlik ve Bilgisayar Sistemleri - Tüm hakları saklıdır